TIENS Sleeping Duo

Sugjeroj qmimin me pakice 3 623 L
Cmimi I shperndaresit 2 898 L

Miliona njerëz në botë vuajnë nga pagjumësia. Organizata Botërore e Shëndetësisë e definon pagjumësinë si një sëmundje të kohës sonë. Për ata që kërkojnë zgjidhje për këtë problem, TIENS ka krijuar një ilaç të ri herbal – TIENS Sleeping Duo tableta – tabletë me dy shtresa të përbërë nga melatonina në kombinim me afionin e Kaliforniaë, pasiflora, valeriana, vitaminë B3 dhe B6 nga acidi gama-aminobutirik (GABA).

Që ta ruajmë shëndetin tonë fizik dhe mendor, rekomandohet që të flemë për të paktën 8 orë në ditë. Mjekësia tradicionale kineze rekomandon bile edhe gjumë 10 orësh nga ora 21:00 deri në orën 7:00 të mëngjesit. Gjatë gjumit, trupi ynë i eliminon toksinat, i rigjeneron qelizat e trurit dhe indet e lëkurës, sekreton hormonet kryesore. Bile edhe në afat të shkurtër nëse është, pagjumësia çon në: lodhje, dhimbje koke, probleme gastrointestinale, nervozizëm dhe probleme të përqendrimit. Çrregullimet e gjumit shpesh shkaktohen nga stresi, ndërsa stresi kronik rrit rrezikun e shumë sëmundjeve serioze. Përveç kësaj, me vazhdimin aktivitetit tonë natën duke shikuar televizor ose duke shikuar internetin, ne e çrregullojmë ritmin e jetës sonë të brendshme biologjike.

Është e rekomanduar që të flemë gjatë kohës së gjumit, meqenëse kjo do të na mundësojë që normalisht t’i kryejmë aktivitetet tona të përditshme. Por ekzistojnë edhe rrethana të tilla si mosha, gjendja emocionale dhe faktorë të tjerë që ndikojnë në gjumë të shëndetshëm. Për ata që vuajnë nga pagjumësia, TIENS ka krijuar TIENS sleeping Duo tableta të reja me dy shtresa për ushqim me teknologji të re çlirim inteligjent në 2 faza. Shtojca paraqet kombinim të veçantë të përbërësve, të tilla si afioni i Kalifornisë, valeriana dhe pasiflora të cilët e përmirësojnë cilësinë e gjumit natyror dhe në kombinim me teknologjinë më të re / të fundit për çlirimin inteligjent e rrisin kohëzgjatjen e gjumit.

Është e rëndësishme të theksohet se përdorimi afatgjatë nuk çon në varësi.

  • Tableta TIENS Sleeping Duo përmban kombinim të barërave të përdorura në mjekësinë tradicionale për mijëra vjet: afioni i Kalifornisë, Pasiflor dhe Valerian
  • Afioni i Kalifornisë (Eschscholzia californica), e njohur edhe si afioni i artë ose rrezet e diellit kalifornian, përdoret në mjekësinë tradicionale në shumë vende të ndryshme. Ajo përmban sasi të mëdha të vitaminave C dhe E, acide yndyrore të pangopura, kripërat e magnezit dhe hekurit. Terapia bimore i njeh vetitë e saj të buta / të ndjeshme dhe qetësuese. 
  • Pasiflora (Passiflorae herba) është një barishte që rritet në pyjet e shiut në Amerikën e Jugut. Ajo përmban një gamë të gjerë të flavonoideve dhe alkaloideve dhe ka efekt qetësues në sistemin nervor qendror, me çka ndihmon në gjumin dhe të çon në gjumë të plotë fiziologjik. 
  • Valerianata përdoret për mijëra vjet në Evropë dhe Azi si qetësues. Shumë njerëz nga mbarë bota e përdorin atë kur vuajnë nga pagjumësia ose ankthi / ankthi

- kontribuon për gjumë më të shëndetshëm. Mekanizmi i tij ndihmon në ruajtjen e cilësisë normale të gjumit: acid primar aktiv valerian e aktivizon sekretimin e GABA-së, ndërs përqendrimin e ngritur të GABA-së e redukton aktivitetin e sistemit nervor qendror. 

EFEKTI

Tabletat e TIENS Sleeping Duo kanë efekt unik dhe të trefishtë të përbërësve të tij melatonin, GABA, valerian, pasiflora, afioni kalifornian dhe vitamina B3 dhe B6 të cilat i japin rezultatet e mëposhtme:

+ zvogëlimin e kohës së nevojshme për gjumë, me çka ka efekt të gjumit (melatonin);

+ kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, si dhe në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes (vitamina B3 dhe vitamina B6);

+ lehtësonë rregullimin e aktivitetit hormonal (vitamina B6).

Back to Top