TIENS Vision (Shikimi)

Sugjeroj qmimin me pakice 6 038 L
Cmimi I shperndaresit 4 830 L

Ndotja e ajrit, ajrit të kondicionuar, tymi i cigares dhe stresi – e gjithë kjo ka një efekt negativ në vizion. Shikimi i TV dhe puna me monitorët e kompjuterave me kalimin e kohës gjithashtu kanë një ndikim. Një dietë e ekuilibruar mund të ndihmojë në ruajtjen e shikimit të mirë, por në rastet kur nuk është e mjaftueshme, ia vlen të merret në konsideratë marrja e suplementit TIENS Vision.

Për sa kohë që sytë janë në gjendje të mirë, ato nuk kërkojnë kujdes të veçantë pasi arrijnë të pastrojnë, hidratojnë dhe rigjenerohen në mënyrë të përsosur. Sidoqoftë, shpesh i shtrëngojmë ato mbi kufirin. Pastaj bëhen të kuq, të thatë ose të kundërt – bëhen me ujë. Kjo nuk është vetëm një arsye për siklet, por gjithashtu mund të çojë në sëmundje serioze.  Për më tepër, pas moshës 40 vjeç, shenjat e para të plakjes fillojnë të shfaqen. Për shkak të ngurtësimit të lenteve, sytë gradualisht humbasin akomodimin, që është aftësia për të parë ashpër objektin në distanca të ndryshme. Ky proces është i pashmangshëm, por mund të vonohet përmes furnizimit të trupit me përbërës të duhur. TIENS Vision përmban vitamina (E, B2, beta-carotene), minerale (selen, zink, bakër), antioksidantë të fortë (Berry Goji, boronicë) dhe barishte (marigold afrikan) me veprim gjithëpërfshirës në sy. Komponenti më i rëndësishëm – Manaferrat Goji është përdorur në mjekësinë tradicionale kineze për mijëra vjet. Kinezët besojnë se kjo frut i mrekullueshëm siguron jetëgjatësi. Shtë i njohur për vetitë e tij rinovuese, forcuese të imunitetit, forcimin e shikimit. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, Manaferrat Goji gjithashtu kanë një efekt pozitiv në mëlçi dhe veshkat. Dhe në mjekësinë kineze mëlçia është e lidhur ngushtë me sytë.

Shtesa përmban Goji beri, një nga antioksidantët më të fortë. Ato gjithashtu përmbajnë 18 aminoacide të ndryshme, vitamina C, vitamina B, acide yndyrore, mikro- dhe makro-elemente dhe flavonoide. Kur bëhet fjalë për vlerën e tyre ushqyese, ato i përkasin një prej frutave më ushqyes në tokë. Për më tepër, manaferrat Goji janë një burim natyral i zeaxanthinit. Së bashku me lutein dhe beta-karoten e njohur (provitamin A) zeaxanthini është një përbërës i klasifikuar si një karotenoid. Karotenoids janë pigmente bimore të tretshme në yndyrë, prania e të cilave në trupin e njeriut varet plotësisht nga konsuminim i tyre. Ne nuk kemi kapacitete për t'i prodhuar ato. Lutein dhe zeaxanthin japin shumë bimë - fruta, perime, lule - ngjyra e tyre portokalli-e verdhë. Në trupin e njeriut, ata luajnë dy role të rëndësishme: yt neutralizojnë radikalet e lira dhe veprojnë si një filtër i verdhë që thith rrezet e dëmshme ultravjollcë (UV). Ato veprojnë si "syze dielli" natyrale që mbrojnë rajonin e ndjeshëm, qendror të retinës - makula.

Vizioni TIENS gjithashtu përmban ekstrakt boronicë. Fruti përmban antioksidantë të fortë dhe gjithashtu qetëson sytë. Nga ana tjetër, ekstrakti i marigoldit afrikan, siç tregohet nga studimet moderne shkencore, përmban përbërës të shumtë që mund të parandalojnë sindromën e syrit të thatë dhe konjunktivitin.

Përgatitja gjithashtu përmban bakër, selen, vitaminë E dhe vitaminë B1.

Përbërësit e përfshirë në përgatitje:

permiresimi i shikimit,

qetëson lodhjen e syve, ndihmoni në lehtësimin e simptomave të konjunktivitit të syrit të thatë,

mund të ndihmojë në vonimin e procesit të plakjes së syve,

ulni rrezikun e degjenerimit makular të lidhur me moshën, kataraktit dhe pigmentozës retinite. Dozimi 1 tabletë një herë në ditë.

 REKOMANDIME

Përgatitja rekomandohet veçanërisht për individët të cilët mund të ndjejnë siklet të shkaktuar nga puna e zgjatur me ekranet e kompjuterit, duke shikuar televizion ose duke lexuar.

Back to Top